دانلود جدیدترین کتاب های الکترونیکی فارسی و انگلیسی

دانلود رایگان کتاب های الکترونیکی – فهرست جدیدترین کتاب های فارسی – دانلود مستقیم کتاب های ایرانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جراحی قشنگی های پر سر و صدا در بازیگران ایرانی

در این گزارش نگاهی داشته ایم به عمل های معروف و پرسر و صدایی که میان بازیگران زن ایرانی انجام شده است است و البته گفت و گویی هم با خودشان داشتیم.

جراحی قشنگی های پر سر و صدا در بازیگران ایرانی

جراحی قشنگی های پر سر و صدا در بازیگران ایرانی

عبارات مهم : جراحی

در این گزارش نگاهی داشته ایم به عمل های معروف و پرسر و صدایی که میان بازیگران زن ایرانی انجام شده است است و البته گفت و گویی هم با خودشان داشتیم.

به گزارش هفته نامه چلچراغ، در بسیاری از سریال ها و فیلم های سینمایی تاریخی، دیدن صورت شخصیت های تاریخی با بینی عمل کرده ملموس نیست و هر لحظه کارگردان چنین پروژه هایی، در پی بازیگری است که بینی اش عمل کرده نباشد. بازیگری که خندیدن و گریه کردنش مصنوعی نباشد و بتواند حس بگیرد، ولی قرارداد بستن و هنرپیشگی جهت بازیگری که صورتش و هیچ یک از اعضای آن، متعلق به خودش نیست، ممکن و شدنی نیست. چه بسا بازیگری هم که دنبال مدل شدن است و می خواهد صورتش فانتزی و عروسکی باشد، به درد بازی در چنین پروژه هایی نمی خورد، یا باید تبدیل به بازیگر ویدئو ها و تیزرهای تبلیغاتی بشود یا اصلا قید بازیگری را بزند.

جراحی قشنگی های پر سر و صدا در بازیگران ایرانی

اتفاقا در سریالی مثل شهرزاد هم پُرند بازیگرانی که دماغ عمل کرده اند و کارگردان نتوانسته آن را پنهان کند. ولی ماجرای دماغ عمل کردن و قشنگی صورت یک طرف و تبدیل شدنت به یک عروسک چینی طرفی دیگر. اگر این جراحی های قشنگی در جهت اصلاح قیافه و طبیعی تر جلوه دادن آن باشد، مسئله متفاوت تر از زمانی است که با افتادن در این مرداب و تقلا کردن زیاد و زیاد غرق می شوی. در این گزارش نگاهی داشته ایم به عمل های معروف و پرسر و صدایی که میان بازیگران زن ایرانی انجام شده است است و البته گفت و گویی هم با خودشان داشتیم.

سه بار بینی ام شکست!

جراحی بینی یکی از مرسوم ترین و مرسوم ترین جراحی های پلاستیک و قشنگی میان زنان و مردان ایرانی محسوب می شود، که در زیاد مواقع با نشانه قشنگی و داشتن ظاهری متناسب میان آنها مرسوم شده است هست. قبل و بعد از انقلاب هم بسیاری از بازیگران زن که دغدغه معروف و صورت شدن در سینما را داشتند، تصمیم رفتند که با اندکی عوض کردن و با انجام یک جراحی، فرم صورتشان را جهت مخاطب قابل پذیرش تر کنند. البته اغلب این جراحی ها در آن دوره، در جهت برطرف نواقص و کوچک کردن بینی بزرگ بود، که به قشنگی و ترکیب صورت ها کمک می کرد. ولی کم کم این دغدغه از علت مهم اش خارج شد و بازیگران جوان تری هم که به عرصه بازیگری پیوستند، با این که بینی ارزش هیچ ایرادی نداشت، آن را جراحی کردند.

نگار فروزنده، از جمله بازیگرهای جوان سینمای کشور عزیزمان ایران بود که در سال 77، به علت عمل قشنگی که روی صورتش انجام داد، مسیر بازیگری اش هم عوض کردن کرد. او با انجام این عمل و درشت تر نشان داده شدن چشمانش، از صورت ای معصومانه و دست نخورده، به دختری پرجنب و جوش و گاهی هم شوخ طبع و شر تبدیل شد. به گونه ای که اگر نقش های قبل از عمل او را ، با نقش هایی که در فیلم های «دعوت»، «محاکمه در خیابان» و «اخراجی ها» بازی کرده ببینید، به آسانی متوجه این نغییرات می شوید.

او که به گفته خودش ناخواسته مجبور شده است در سن 18 سالگی به عمل قشنگی تن دهد، در این باره می گوید: «سر سریال «راه سوم»، در یکی از سکانس ها، ناگهان حواسم پرت شد و صورتم با در برخورد کرد. همان لحظه به بیمارستان سجاد منتقلم کردند، احتمال می رفت که حتی ضربه مغزی هم شده است باشم! ولی این ضرب دیدگی به شکستگی بینی ام منجر شد و متاسفانه از سه نقطه ضربه دید. جهت همین، به اجبار بینی ام را جراحی کردم چون اگر این اتفاق برایم نمی افتاد، هیچ وقت چنین جراحی و ریسک بزرگی را انجام نمی دادم.

من صورت و فرم مهم و سابق صورتم را خیلی دوست داشتم و مایل بودم با همان شکل و شمایلی که کارم را شروع کردم آن را ادامه بدهم، ولی اتفاق دیگری برایم افتاد و مسیرم عوض کردن کرد. من برعکس خیلی از بازیگرها که عمل قشنگی خود را پنهان می کنند، از همان ابتدا این عنوان را در رسانه ها مطرح کردم و حتی دو سه روز بعد از مرخصی از بیمارستان، با همان بینی پانسمان شده است و صورت ورم کرده، در دفتر یکی از روزنامه ها حضور پیدا کردم و مصاحبه مفصلی در این باره انجام دادم.»

البته خیلی ها می گویند که فروزنده دو بار بینی اش را عمل و حتی گونه هایش را هم برجسته کرده، ولی او به شدت این قضیه را تکذیب می کند: «بعد از آن اتفاق، دو دفعه دیگر هم بینی ام دچار ضربه شد و حتی یکبار دیگر شکست، منتها این بار ریسکی انجام ندادم و حتی اقدام به روتوش شکستگی بینی ام هم نکردم. نخستین و آخرین جراحی ام همان بود که در 18 سالگی انجام دادم و گونه ام را برجسته و تزریق لب نکرده ام. چون اغلب بانوان 50 تا 60 ساله، این نوع جراحی ها را انجام می دهند، ولی من متولد 57 هستم و احتیاجی به این عمل ندارم.

بازیگرهای زیادی هستند که لبشان را جراحی می کنند و گونه می گذارند، ولی هیچ وقت صحبتی از آن ها نیست! جالب این جاست که من شدم سردمدار این موضوع! آیا اسم آن زن بازیگری که بینی اش را در 15 سال گذشته، سه دفعه عمل کرده و بینی اش اندازه یک بند انگشت شده است و حتی هزارجور جراحی دیگر روی صورتش انجام داده، اسمش در هیچ جا نیست. نمی دانم داستانش چیست!

در این گزارش نگاهی داشته ایم به عمل های معروف و پرسر و صدایی که میان بازیگران زن ایرانی انجام شده است است و البته گفت و گویی هم با خودشان داشتیم.

ولی اگر تصویر های من را در اینترنت جست و جو کنید و صورتم را ببینید، از سن 18 سالگی به بعد، همه به یک شکل هستند. این چیزی نیست که نتوانم آن را اثبات کنم، حتی حاضرم خودم را در معرض معاینه هم قرار دهم تا به بعضی رسانه ها ثابت کنم، هیچ نوع عمل قشنگی به غیر از جراحی بینی انجام نداده ام. کافی است هر کسی تصویر رادیولوژی بگیرد تا هر پروتزی در صورتش کار شده است باشد، بلافاصله در تصویر رادیولوژی مشخص شود.»

جالب است فروزنده علی رغم کسانی که با عمل جراحی مخالف هستند و معتقدند که چنین بازیگرانی با محدودیت گزینش نقش مواجه می شوند، ولی او چنین اعتقادی ندارد: «الان یک مقدار شرایط بازیگران متفاوت شده، شاید اصلا ملاک هیچ یک از این ها نباشد. ولی حداقل در دو سه سال اخیر، هیچ یک از آنها دخیل نبوده. حتی به نظرم بازیگرانی که صورتشان را جراحی کردند، خیلی زیاد از بازیگرهایی که هیچ نوع عملی را روی صورتشان انجام ندادند، دارند بازی می کنند! متاسفانه این نوع بازیگرها، دچار یک سری زد و بندها می شوند و سیاست هایی را در پیش می گیرند که اغلب پوسترها و بیلبوردهای فیلم ها را هم به خود تخصیص داده شده است می دهند.»

فروزنده ولی مخالفتی هم با انجام عمل های قشنگی در میان زنان ندارد: «به هر حال بعضی ها، نواقصی روی صورتشان دارند که ناچارند جراحی قشنگی انجام دهند. بنابراین این جراحی ها، تا اندازه ای، خیلی خوب و زیباست. ولی چیزی که این روزها مد شده، حالت وسواس گونه و اغراق در انجام این نوع عمل هاست. به گونه ای که انگار شابلون گذاشته اند و همه صورت ها به یک شکل درآمده هست. به نظرم این ها از کمبود اعتماد به نفس و عزت نفس، یکسری از آدم ها سرچشمه می گیرد.»

حکایت آش نخورده و دهن سوخته!

برخی بازیگران به شکل شاید ظریف و نامحسوس، صورت ارزش را جراحی می کنند و هنگامی که از آن ها می پرسی که صورتت را دست زده ای یا نه، منکر این قضیه می شوند! کسانی هم هستند که با اینکه اجزای صورتشان خدادادی و طبیعی هست، این وسط، متهم به انجام انواع و اقسام این جراحی ها می شوند، لیلا بلوکات که جزو این دسته هست، می گوید: «من به علت بینی کوچک و گونه برجسته ای که دارم، بارها مورد قضاوت قرار گرفته ام. حتی اغلب کارگردان ها فکر می کنند که هیچ جای صورتم مال خودم نیست! ولی قسم می خورم که حتی یک بار هم صورتم را جراحی یا از ژل هم استفاده نکرده ام. من جراحی را دوست ندارم و اصلا خوشم نمیآید که دخترها، جراحی های خفن(!) روی صورت خود انجام دهند و قیافه هایشان شبیه به هم باشد.»

به اعتقاد او، در سینما اصلا به این جور بازیگرها هیچ توجهی نمی کنند: «هیچ وقت کارگردان کاربلد و حرفه ای، دنبال بازیگری نمی رود که صورتش را جراحی کرده هست، حتی اگر استار باشد. بازیگرهای خوب سینما، مثل هدیه تهرانی، مریلا زارعی، ترانه علیدوستی، لیلا حاتمی و فاطمه معتمد آریا، تابه حال هیچ نوع عملی روی صورتشان انجام نداده اند و هر لحظه هم در فیلم های خوب بازی و کارگردان ها از آن ها استقبال کرده اند. این جوان ها هستند که صورتشان را دستکاری می کنند. متاسفانه من هم که صورتم را جراحی نکرده ام، انگش به من خورده است.»

البته بعضی از اسم هایی که بلوکات نام برده تسلیم بوتاکس شده است اند و کاملا عمل تزریق بوتاکس به زیر پوست آن ها واضح است ولی واقعا این نوع بازیگرها، به چه قیمت راضی می شوند این کار را انجام دهند، او در پاسخ به این پرسش می گوید: «این بازیگرها به ضرر خودشان کار می کنند، چون در حوزه گزینش نقش، با محدودیت مواجه می شوند. به نظرم همه بازیگرهای زن، بسیار قشنگ و قشنگ هستند؛ چه با عمل و چه بی عمل. حیف است واقعا بازیگرها صورتشان را دست بزنند، چون فقط جهت بازی در فیلم های تجاری دنبال آن ها می آیند و در فیلم های معناگرا و خاص و با کارگردان های مشهور نمی توانند بازی کنند.

مثلا هیچ وقت مجید مجیدی یا اصغر فرهادی دنبال بازیگرانی که صورتشان را جراحی کرده اند، نمی روند. اگر به رزومه کاری این کارگردان ها نگاه کنید، می بینید هیچ یک از بازیگرهایشان تا به حال هیچ نوع جراحی روی صورتشان و حتی بوتاکس که ظریف ترین کار ممکن هست، انجام نداده اند.» البته اگر در میان فیلم های مجیدی و بروزترین فیلم فرهادی، مینا ساداتی با دماغ عمل کرده اش را جهت نقش آمنه فاکتور بگیریم.

او هم چنین به اتهامی که سر یکی از فیلم ها به او زدند و گفتند صورتش را جراحی کرده، اشاره می کند: «قرار بود در فیلم «محمد رسول الله» بازی کنم، ولی چون کارگردان فکر کرد صورتم را جراحی کردم، شانس بازی در این فیلم را از دست دادم. شاید آقای مجیدی حق داشت که این طوری فکر کند چون مدل بینی من سربالاست و این شائبه ایجاد می شد که آن را عمل کرده باشم. با این حال، کارگردان هنگامی که بازیگری را جهت یک کار تاریخی گزینش می کند، خیلی به این مسئله اعتقاد است که بازیگرش صورت طبیعی داشته باشد.»

او راجع به این که آیا به اثبات کردن شائبه ها و حواشی که در این پروژه در مورد صورت اش مطرح شد، برآمد یا نه، می گوید: «چه جوری ثابت می کردم! تمام گریمورهایی که با من کار کردند، می دانند که صورتم مال خودم هست. چون تنها کسی که به صورت بازیگر دست می زند، گریمور است و او می داند صورت تو جراحی نیست.»

جراحی قشنگی های پر سر و صدا در بازیگران ایرانی

او همچنین راجع به شباهت عجیب دخترهای ایرانی نسبت به هم می گوید: «یک موقع تو معضلی را در خودت داری که یه کم عجیب و غریب است و واقعا از آن خجالت می کشی و می خواهی آن را حل کنی، خب این ایرادی ندارد. ولی نه اینکه بخواهی همه نقاط صورتت را دستکاری کنی! به نظرم اغلب بازیگرهای ما حتی دخترهای ایرانی واقعا خوشگل هستند. ولی از خوشی زیاد است که فکر می کنند دستی به صورتشان بکشند و تغییری در آن ایجاد کنند. به نظرم این آدم ها، گزینش ها و موقعیت های خودشان را محدود می کنند.» بلوکات هم چنین راجع به زیاد کردن تعداد بازیگرهای مرد که نسبت به زن ها، زیاد به عمل قشنگی گرایش پیدا می کنند، می گوید: «خوشبختانه در میان مردها کمتر دیدم که کسی صورتش را جراحی کند، ولی مرد که نباید صورتش را دست بزند.»

پشیمانی از یک هوس آنی

شراره رخام، که یکی از نخستین بازیگرهایی است که به تزریق ژل لب روی آورده، زیاد هم از این کار رضایت ندارد. او می گوید: «این کار یک هوس آنی یا یک نوع سلیقه شخصی بود. فکر می کنم من باید کمی زیاد روی این عنوان فکر می کردم و تامل بیشتری جهت این کار انجام می دادم چون این عنوان تاثیر منفی روی کارم گذاشت. مشخصا با صورت ای که من داشتم، یکسری از نقش ها مثل نقش های تاریخی و پلیسی را به من نمی دادند.»

او که مدتی است ژل لبش را تخلیه کرده، در مورد عوارض دیگر این ژل ها می گوید: «زمانی که من به لب ام ژل تزریق کردم، باید از مواد دائمی استفاده می کردم چون هنوز ژل های موقت و شش ماهه به بازار نیامده بود. ولی این نوع ژل ها، مورد تایید نظام پزشکی نیست و تمام چیزهایی که دائمی باشد جهت بدن مضر هست. خیلی ها نسبت به ژل های دائمی حساسیت و آلرژی پیدا کردند و حتی نیمی از صورتشان به شکل دائمی کبود شد و قشنگی ارزش از بین رفت، ولی این ژل ها جهت من عوارضی نداشت، شاید اگر تخلیه اش نمی کردم، چند سال بعد هم بدن و صورت من نسبت به آن مواد، تصویر العمل و حساسیت نشان می داد و دچار آسیب می شدم.»

رخام هم چنین در پاسخ به این پرسش که آیا جهت دیده شدن مضاعف تصمیم به تزریق لب کرده بود یا نه، می گوید: «واقعیت این است که من آن زمان، خیلی تحت تاثیر آنجلینا جولی قرار گرفته بودم. البته او به شکل طبیعی همین هست. منتها آن موقع هوس کردم این کار را انجام دهم. شاید اگر آن وقت تفکر الانم را داشتم این کار را نمی کردم. ولی از تمام زن های ایرانی خواهش می کنم که این کار را انجام ندهند و اگر هم می خواهند ژل تزریق کنند؛ حداقل دنبال ژل های دائمی نروند. به عنوان نمونه از ژل های موقت دو سه ماهه که بعد از چند ماه تاثیرشان از بین می رود، استفاده کنند. ولی مواد دائمی خطرناک است و من به کسی توصیه نمی کنم. مطمئنم اگر وقت به عقب برگردد، هیچ وقت این کار را نخواهم کرد.»

در این گزارش نگاهی داشته ایم به عمل های معروف و پرسر و صدایی که میان بازیگران زن ایرانی انجام شده است است و البته گفت و گویی هم با خودشان داشتیم.

و دیگران…

در ادامه بازیگران دیگری هم بودند، که دنبالشان رفتیم تا انگیزه مهم ارزش را جهت جراحی هایی که روی صورت خود انجام داده اند، جویا شویم. یکی از کسانی که بینی اش به شکل آشکاری جراحی شده، بهنوش بختیاری هست. هنگامی که با او تماس گرفتیم، تماس مان را رد کرد.

آرام جعفری و بیتا بادران هم که صورتشان را از ناحیه بینی جراحی کرده اند، علاقه ای به صحبت در این زمینه نداشتند، چون به اعتقادشان عمل قشنگی صورت، یک دغدغه و مسئله شخصی است و به شخص مورد نظر ارتباط دارد.

آنا نعمتی و بهنوش بختیاری بارها راجع به عمل بینی ارزش ابراز پشیمانی کرده اند و نعمتی این را هم در صفحه اینستاگرامش گذاشته است.

نیره فراهانی بازیگر میان سالی است که به علت عمل جراحی بینی مسیر بازیگری اش عوض کردن کرد و از تبدیل شدن به صورت جا ماند.

جراحی قشنگی های پر سر و صدا در بازیگران ایرانی

کتایون ریاحی و افسانه بایگان بازیگران میان سال دیگری هستند که سال ها پیش دست به این کار زدند. ولی کسی مثل الناز شاکردوست انجام این عمل را تکذیب کرده هست، که چندی پیش منشتر شدن یکی از تصویر های دوران دانشجویی اش به وسیله یکی از همکلاسی های قدیمی اش، عنوان فاش شد.

شیلا خداداد هم که پیش از ازدواج با دکتر فرزین سرکارات بینی اش را به وسیله ایشان جراحی کرد و دیگر از دست زدن به صورتش خودداری کرد، تا این که در اواسط فیلم برداری سریال قلب یخی جهت رهایی از اثرات سن و سال بوتاکسی خفیف و طبیعی انجام داد.

نیکی کریمی و هانیه توسلی هم بازیگران دیگری هستند که به علت بوتاکس یا جراحی لیفتینگ صورت در مظان اتهام اند.

چند سال پیش مهناز افشار، قبل از عوض کردن در مسیر بازیگری اش، با تزریق ژل لب، شباهتش را با فائقه آتشین زیاد کرد، که به نظر می رسد این روزها دست از تمدید این کار برداشته است و به صورت طبیعی خودش برگشته است.

حسام نواب صفوی هم یکی دیگر از بازیگرانی است که با دماغ عملی اش که خیلی هم به قول معروف عمل تابلویی هست، شباهتش را با الویس پریسلی زیاد کرده است.

حسین محجوب، سپند امیرسلیمانی و برزو ارجمند هم بازیگران دیگری هستند که تن به این عمل جراحی داده اند. حالا این که کدام یک از این دستکاری ها، صورت های این جماعت را شبیه به مجسمه و عروسک کرده است یا نه را شما ارزیابی کنید.

واژه های کلیدی: جراحی | ایرانی | بازیگری | بازیگران | کارگردان | عمل جراحی | جراحی بینی | بازیگران زن

جراحی قشنگی های پر سر و صدا در بازیگران ایرانی

جراحی قشنگی های پر سر و صدا در بازیگران ایرانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog