دانلود جدیدترین کتاب های الکترونیکی فارسی و انگلیسی

دانلود رایگان کتاب های الکترونیکی – فهرست جدیدترین کتاب های فارسی – دانلود مستقیم کتاب های ایرانی

گت بلاگز علمی پزشکی اعتباربخشی درآمد بیمارستان ها را کم و زیاد می کند

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اعتبار بخشی باعث زیاد کردن و یا کم کردن درامد های کادر پزشکان و بیمارستان ها می شود‌.

اعتباربخشی درآمد بیمارستان ها را کم و زیاد می کند

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ ایرج حریرچى قائم مقام قائم مقام و سخنگوى وزارت بهداشت در نشست خبرى که صبحگاه امروز در این وزارتخانه برگزار شد، در خصوص اعتباربخشی بیمارستان های کشور اظهار کرد: با انجام طرح اعتباربخشی بیمارستان ها این مراکز سطح بندی شده است که تأثیر زیادی در درآمد بیمارستان ها و حتی تعرفه پزشکان دارد و در این طرح فرآیند محور بودن یکی از مسئله های مهم وزارت بهداشت هست، بطوریکه از میان ۹۰۰ سنجه ۱۴۶ سنجه مربوط به ایمنی بیماران و رضایت آن ها از خدمات پزشکی است.
حریرچی بیان کرد: اعتباربخشی امسال درون داده است و مراکزی که فرآورده هایشان باعث آسیب به محیط زیست می شوند در این طرح حتماً سنجیده شده است و درجه ارزش تحت تأثیر مستقیم این مسئله قرار می گیرد و نتیجه های این اعتباربخشی در اختیار مردم قرار می گیرد.

عبارات مهم : بهداشت

وی با بیان اینکه در بعضی از کشور ها عفونت بیمارستانی یکی از پرسشها مهم بوده و حتی مراکز درمان سرپایی نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد، افزود: در یک کشور نه چندان پیشرفته در آمریکای جنوبی نه تن ها بیمارستان ها بلکه مراکز درمان سرپایی نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و این مسئله به اطلاع مردم آن کشور رسیده است.
سخنگوی وزارت بهداشت تأکید کرد: تا قبل از این دوره وزارت بهداشت در طی ۹۰ سال ۸۰ هزار تخت بیمارستانی ساخته که در طی ۴ سال اخیر دولت ۲۶ هزار تخت تحویل بیمارستان ها داده و بیش از یک، سوم از تخت ها بازسازی شده، همچنین ۸۰ درصد بیمارستان ها نوسازی شده است است و ۴۵ هزار تخت از لحاظ هتلینگ بازسازی و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع فضای بیمارستانی نوسازی شده است است.
وی ادامه داد: اصلاح درون داده ها یکی از کارها مهم در طرح اعتباربخشی بیمارستان ها بوده و این کار باعث ارتقای کیفیت رضایت می شود و بیمه ها با تأمین منابع تازه و استفاده صحیح از منابع و تعیین منابع تازه پایدار در حوزه سلامت و همچنین حفاظت از محیط زیست در مورد پساب ها از دیگر کارهای مهم وزارت بهداشت در طرح اعتباربخشی بیمارستان ها محسوب می شود.
حریرچی با بیان اینکه فرآورده هایی که بطور مستقیم به مردم آسیب می ز نند باعث کم کردن درجه بیمارستان ها می شود، تصریح کرد: ما از لحاظ دکتر در حوزه سلامت کمبود نیرو داریم و نیروهایمان نسبت به تخت های موجود از کمبود نیروی انسانی برخورداریم، ولی خوشبختانه از لحاظ توزیع با مسئله زیادی روبرو نیستیم.
وی اظهار کرد: لزومی ندارد که در تمام ساعات شبانه روز بخش های متفاوت اورژانس پر از بیمار باشد که در مورد کمبود نیروی انسانی باید یک ساماندهی صورت بگیرد.
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه همه اقشار در حوزه بهداشت و درمان مشغول به خدمت هستند و مورد احترام قرار دارند، افزود: تجمعات خیابانی زیبنده قشر تحصیلکرده دانشگاهی نیست و ما باید پرسشها خود را با گفتمان برطرف کنیم و به نظر من گروه های مختلف، نظرات، اعتقادات و مصالح متفاوتی دارند و همه آن ها بایت به تولیت اعتماد کنند، لیکن تولیت از لحاظ قانونی و اخلاقی مجری اجرای کار ها است و تعهداتی دارد که با نظر گرفتن مصالح مردم و گروه های متفاوت باید به انجام برساند.
وی ادامه داد: قانون آزمایشگاه های کشور در سال ۶۷ به تصویب رسید و در این زمینه دو تن از معاونان آموزشی از منصب عزل شدند و اینکه در اینترنت ذکر شده است است که افراد لیسانسه در آزمایشگاه های کشور مشغول به کار هستند مطلب کذبی هست، لیکن افرادی که دارای PHD بوده و دوره های دو تا سه ساله را برگزار کرده و امتحان ورودی و خروجی ارزش را داده اند در منصب آزمایشگاه مشغول به کار و فعالیت هستند.
حریرچی بیان کرد: بسیاری از افراد که دارای دکترای علوم بالینی بوده از دهه ۷۰ در آزمایشگاه های کشور مشغول به فعالیت هستند که این مسئله توصیه عجیب و غریبی نیست.
وی یادآور شد: در طی این مدت باقی مانده تا آخر دولت یازدهم مجموعه وزارت بهداشت تمام تلاش خود را جهت ارائه خدمات هر چه بهتر به مردم در حوزه سلامت انجام می دهد و در این راستا بر طبق برنامه ششم و دو تبصره در بودجه که رییس جمهور آن را اعلام کرده وزارت بهداشت آمادگی دارد که با هر تیمی کار کند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بهداشت | بیمارستان | آزمایشگاه | بیمارستان | تخت بیمارستان | وزارت بهداشت | اخبار سلامت | اعتبارسنجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog