دانلود جدیدترین کتاب های الکترونیکی فارسی و انگلیسی

دانلود رایگان کتاب های الکترونیکی – فهرست جدیدترین کتاب های فارسی – دانلود مستقیم کتاب های ایرانی

گت بلاگز فرهنگی هنری بیان ابعاد ناشناخته امام خمینی (ره) در سیره علمی و معرفتی

جنبه‌های متفاوت شخصیتی امام (ره)، تحت الشعاع بعد سیاسی ایشان قرار گرفته و شاید به ابعاد علمی و شخصیت معرفتی و عرفانی حضرت امام (ره) کمتر پرداخته می‌شود.

بیان ابعاد ناشناخته امام خمینی (ره) در سیره علمی و معرفتی

حجت الاسلام والمسلمین محمود ریاضت در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترتگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ اطراف ابعاد متفاوت علمی، سیاسی و عرفانی امام راحل گفت: آنچه که در مورد شخصیت ذوابعاد امام خمینی (ره) مورد غفلت واقع شده، بعد علمی و معرفتی حضرت امام (ره) است که جنبه های متفاوت شخصیتی امام (ره)، تحت الشعاع بعد سیاسی ایشان قرار گرفته و شاید به ابعاد علمی و شخصیت معرفتی و عرفانی حضرت امام (ره) کمتر پرداخته می شود.
وی در ادامه بیان کرد: آنچه در جنبه های معرفتی و عرفانی حضرت امام (ره) زیاد اشاره شده، شعرهای و دیوان عرفانی ایشان بوده و این درحالی است که شاید جزء کوچکی از شخصیت عرفانی و علمی ایشان، در بحث شعرهای معمار انقلاب نمایان شدن پیدا کرده هست. ما اگر بخواهیم شخصیت علمی و عرفانی حضرت امام (ره) را بدست آوریم باید یک تبرقی بکنیم در آثار علمی ایشان که کمتر بهش پرداخته شده است هست؛ مانند آثاری که مرحوم امام (رضوان الله علیه) در فقه، اصول،فلسفه، کلام و عرفان نظری دارند، از جانب ما مورد غفلت واقع شده است است.

عبارات مهم : سیاسی

حجت الاسلام والمسلمین ریاضت افزود: آثاری که مرحوم امام در مباحث عرفانی اخلاقی دارند که در سیره شخصیتی علمی ایشان نمایان شدن پیدا کرده بود . ما تحریر الوسیله حضرت امام را به عنوان توضیح المسائل که مباحث شرعی را بیان می کند، که اوج قوت علمی امام را در پرسشها به منصه ظهور وبروز می رساند. ولی آثار علمی و عرفانی دیگری امام خمینی (ره) دارند که بسیار کولاک هست؛ همانند شرح دعای سحر، رازها الصلاه، اربعین حدیث و یا کتاب کشف الاسرار که نشان از آن همه دقت و ظرافت‎های علمی و معرفتی حضرت امام (ره) دارد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: این کتابها را نیز بنیان گذار انقلاب در دوران جوانی و در سن کمتر از 30 سال به نگارش درآورده اند و این آثار درخشان را به ارمغان و میراث جهت ما به یادگار و ماندگار گذاشته اند.
کارشناس مذهبی و امور دینی با بیان سیره عملی حضرت امام خمینی (ره) در زندگی شخصی و خانوادگی، درخصوص الگو برداری از ایشان اظهار داشت: از همه مهمتر سیره عملی امام خمینی (ره)، در زندگی شخصی، خانوادگی، اجتماعی و در ابعاد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هست؛ که امروزه می تواند جهت ما یک الگو باشد و اگر بخواهیم سیره عملی امام (ره) را بیان کنیم، همان سیره عملی اهل بیت (ع) هست، اگر به ما بگویند، آنچه که در معارف اهل بیت (ع) جهت عمل، شما نمونه عملیاتی شده است آن را در قرن بیستم و بیست و یکم دارید؟ می گوییم شخصیت امام (رضوان الله تعالی علیه)، سیره عملی ایشان، عمل به سیره اهل بیت (ع) است که در قرن 20 و 21 رقم خورده است.
حجت الاسلام والمسلمین ریاضت در آخر عنوان کرد: امیدوارم همه ما بتوانیم با الگو گیری از امام خمینی (ره) در زمره پیروان حقیقی اهل بیت (ع) قرار بگیریم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیاسی | امام خمینی | رمضان96 | امام خمینی | کشف الاسرار | سیره اهل بیت | سیره امام خمینی |


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog